Долар йде вгору: чого чекати від курсу в січні

Гривня на початку року почала втрачати позиції, поступаючись долару на міжбанку і в роздробі. Казанчеї банків очікують, що в січні обмінний курс може ще «просісти» — до 27,85-28 гривень/долар.

Про це повідомляють Новини Банкової з посиланням на матеріал РБК-Україна, яким розповіли в «ОТП Банку» та «Ідея Банку».

У найближчі два тижні в «Ідея Банку» очікують курс в коридорі 27,5-28 гривень/долар. У «ОТП Банку» вважають, що січневі котирування по парі гривня/долар будуть в діапазоні 27,45-27,85.

На ринку зараз досить багато гривневої ліквідності після відшкодування ПДВ бізнесу і виплат за держборгом. До того ж активізувалися закупівлі валюти у імпортерів, пояснили експерти.

За словами директора департаменту казначейства «Ідея Банка» Ярослава Кабіна, з перших торгів на міжбанку в новому році були помітні девальваційні очікування учасників ринку.

«Минулого тижня курс наблизився до позначки 27,50 і стараннями НБУ, який вийшов на ринок з продажем валюти, завершився на цьому рівні. Але вже на поточному тижні в середу курс різко виріс до рівня 27,75», — зазначив він.

Як пояснив головний експерт департаменту казначейства і фінансових інститутів «ОТП Банку» Антон Курінний, на початку року завжди є місце сезонному фактору, коли гривня зазвичай слабшає. У цей час багато експортерів не поспішають продавати валюту, в тому числі через період відпусток.

Цього року додалося ще й велике погашення ОВДП, після якого нерезиденти вирішили вийти з паперів і почали купувати інвалюту. Щоб не допустити різких коливань курсу, НБУ на початку року продав близько 100 млн доларів.

Хоча, на думку Курінного, основний тригер на валютному ринку — це все ж новинний фон навколо переговорів РФ і НАТО, а також можливі ескалації на кордоні.

Ще один важливий фактор — як і раніше висока вартість енергоресурсів.

«Так як Україна імпортозалежна від цієї продукції, також очікується тиск на гривню через ці фактори», — сказав експерт «ОТП Банку».

Ярослав Кабін пояснив, що великі імпортери енергоносіїв і побутової техніки вже активізували закупівлі валюти, чинячи тиск на курс.

«Також почався період купівлі валюти нерезидентами для виведення дивідендів своїм материнським компаніям. Ці фактори продовжать тиск на гривню найближчим часом. І тільки від політики НБУ залежатиме, на якій позначці зупиниться курс», — сказав він.

Нагадаємо, на першому аукціоні з продажу ОВДП Міністерство фінансів підвищило ставку за облігаціями. Зокрема, найкоротші з запропонованих тримісячні облігації були розміщені на 622,89 млн грн, водночас ставка за ними зросла з 10,5% до 10,95% річних.

Читайте також: Світовий банк погіршив прогноз зростання ВВП України у найближчі два роки

Схожі статті

Соц. мережі

- Advertisement -spot_img

Останні новини