Світовий банк погіршив прогноз зростання ВВП України у найближчі два роки

Світовий банк знизив прогноз зростання валового внутрішнього продукту України у 2022 році до 3,2%, а у 2023 році – до 3,5%, тоді як у жовтні минулого року він очікував на його збільшення відповідно на 3,5% % та 3,7%.

Згідно з січневим оглядом Світового банку «Перспективи світової економіки» (Global Economic Prospects, GEP), зростання української економіки минулого року оцінюється у 3,4% після спаду на 4% у 2019 році, передає Інтерфакс-Україна.

В огляді зазначається, що напруженість навколо України створює ризики для всього регіону, зокрема зростання у Східній Європі, за його прогнозами, буде найслабшим серед субрегіонів Європи та Центральної Азії, сповільнившись удвічі з 3,1% у 2021 році до 1,4% у 2022 році.

«Мляві перспективи, особливо щодо приватних інвестицій, відображають геополітичну напруженість в Україні, що зберігається, і вплив економічних санкцій на економіку Білорусі, економіка якої, як очікується, скоротиться в 2022 році», – зазначається у звіті.

На думку Світового банку, якщо припустити, що геополітична напруженість не продовжиться, покращення внутрішнього попиту має допомогти підвищити обсяг виробництва у Східній Європі до 3,2% у 2023 році.

«Довгострокові перспективи зростання стримуються млявою динамікою реформ, яка гальмує конкуренцію та розвиток приватного сектору», – додає банк.

Як повідомлялося, у жовтні минулого року Світовий банк повідомив про покращення прогнозу зростання ВВП України у 2022 році з 3,1% до 3,5%, а у 2023 році – з 3,1% до 3,7%, тоді як оцінка зростання на 2021 рік було збережено на рівні 3,8%.

Раніше повідомлялось, що на першому аукціоні ОВДП Міністерство фінансів підвищило ставку за облігаціями. Зокрема, найкоротші з запропонованих тримісячні облігації були розміщені на 622,89 млн грн, водночас ставка за ними зросла з 10,5% до 10,95% річних.

Читайте також: Зростання промислових цін стало рекордним за 25 років

Схожі статті

Соц. мережі

- Advertisement -spot_img

Останні новини