Омікроном у найближчі два місяці можуть захворіти 50% європейців – ВООЗ

Протягом найближчих двох місяців штам коронавірусу омікрон, переміщаючись із заходу на схід, стане серйозним випробуванням для систем охорони здоров’я багатьох країн Європи – може інфікуватися понад половини населення. Про це заявив директор Європейського бюро ВООЗ Ганс Клюге, його цитує The Guardian.

За словами директора ВООЗ у Європі, у перший тиждень 2022 року зареєстровано понад сім мільйонів нових випадків зараження омікроном. Цей показник удвічі перевищує цифри, які фіксувалися на два тижні раніше.

«За таких темпів понад 50% населення в регіоні буде інфіковано омікроном у найближчі шість-вісім тижнів», – сказав він.

Клюге уточнив, що омікрон виявлено у 50 з 53 держав Європи. На його думку, найбільшу кількість смертей він принесе у країнах із низьким рівнем вакцинації – це держави центральної та східної Європи.

Як спрогнозував чиновник, у міру просування омікрону на схід «нам ще належить побачити його повний вплив у країнах, де рівень вакцинації нижчий і де ми побачимо тяжчий перебіг хвороби у нещеплених».

Крюге вважає, що системи охорони здоров’я буде перевантажено, тому вже зараз потрібно потурбуватися про роботу медслужб. Він додав: уряди країн мають проконтролювати дотримання карантину, а також термінів вакцинації, зокрема, бустерною дозою для найбільш уразливих громадян.

На кінець 2021 року, у Міністерстві охорони здоров’я України заявили, що 43,8% дорослого населення України отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19, а 37,2% пройшли повний курс вакцинації.

Читайте також: Стало відомо хто отримає тисячу гривень за вакцинацію

Схожі статті

Соц. мережі

- Advertisement -spot_img

Останні новини