Зеленський та його соратники могли отримати від Коломойського 40 млн доларів, виведених з «Приватбанку»

За даними OCCRP, Коломойський і Боголюбов вивели з «Приватбанку» 5,5 млрд доларів через кіпрську філію.

Ці факти підтверджують документи Pandora Papers, передає «Слідство.Інфо».

Президент Володимир Зеленський і його найближче оточення можуть бути причетними до отримання 40 млн доларів від структур, пов’язаних з олігархом Ігорем Коломойським. Не виключено, що йдеться про гроші, виведені з «Приватбанку» його колишніми власниками.

Pandora Papers — новий витік документів 14 компаній, що реєстрували й обслуговували офшорні фірми 35 світових лідерів і понад 300 посадовців з 90 країн світу. Серед них — Зеленський і Коломойський. Документи вивчали понад 600 журналістів зі 117 країн світу. Протягом року вони проаналізували майже 12 млн файлів.

Автори журналістського розслідування, прем’єра якого відбулася ввечері неділі, 3 жовтня, знайшли підтвердження інформації, оприлюдненої під час президентських виборів 2019 року. Згідно з документами, в 2012 році офшорні компанії Зеленського нібито отримали 40 млн доларів від структур Коломойського. Схему було реалізовано в період, коли «Студія «Квартал 95» почала співпрацювати з телеканалом «1+1» Коломойського.

Достовірність документів Pandora Papers підтвердили джерела «Слідства.Інфо».

Згідно з документами, в 2012 році «кварталівці» зареєстрували понад 10 фірм в офшорних юрисдикціях: Британських Віргінських островах, Белізі і на Кіпрі. Центральну роль у схемі відігравала невідома компанія Maltex Multicapital Corp.

У документах міститься інформація про те, бенефіціарами Maltex були Володимир Зеленський, брати Сергій і Борис Шефіри та сценарист «Кварталу» Андрій Яковлєв.

Номінальним власником центру мережі компаній виступала фірма Davegra Limited, яка належала Івану Баканову. Саме нинішній голова СБУ підписав так звану «трастовую декларацію» — документ, що фіксує взаємини між номінальним і реальним власником компанії. Експерти пояснили, що дії Баканова були спрямовані на приховування особистості реального власника офшорної компанії — Володимира Зеленського.

40 млн доларів були переведені на рахунки в якості статутного капіталу. Фірми, які ймовірно переводили гроші, підозрюються в розкраданні мільярдів доларів вкладників «Приватбанку».

За інформацією авторів журналістського розслідування, переказ грошей здійснювався через кіпрську філії «Приватбанку», ймовірно задіяну у відмиванні грошей. Як мінімум одна з офшорних фірм «кварталівців» мала рахунок в цьому банку, а значить, також могла бути задіяна у відмиванні грошей.

Журналісти намагалися отримати коментар у всіх фігурантів розслідування, але відповів лише Борис Шефір. Він, на відміну від своїх бізнес-партнерів, не пішов у політику.

Борис Шефір заявив, що реєстрація офшорних фірм була обумовлена необхідністю «захисту своїх інтересів», а також запевнив, що почав закривати офшорну частину бізнесу.

В Офісі президента заявили, що «відповіді не буде».

За даними консорціуму журналістів-розслідувачів OCCRP, Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов вивели з «Приватбанку» 5,5 млрд доларів через кіпрську філію.

21 грудня 2016 року «Приватбанк» перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора — компанії EY.

Схожі статті

Соц. мережі

- Advertisement -spot_img

Останні новини